Święta to czas miłości. Miło jest znaleźć pod choinką, nie tylko prezenty materialne, ale również czas i uwagę naszych bliskich. Wspaniale otoczyć się ludźmi, którzy nas kochają, posiedzieć i wspólnie po kolędować. Postarajmy się w te Święta oszczędzić sobie niepotrzebnych stresów. To, czy karp będzie dobrze doprawiony albo czy makówki właściwie nasączone, nie ma większego znaczenia. Cieszmy się sobą, akceptując swoje niedoskonałości, pomagając sobie nawzajem.

Na co dzień ludzie są tak zabiegani, że nie mają czasu, ani energii na bycie razem, bycie obecnym w relacji. Postarajmy się dać sobie w te Święta uwagę. Jeśli przy choince rozpakowujemy prezenty z dziećmi, bądźmy obecni. Dziecko bardzo to czuje. Nie dajmy się rozproszyć przez dzwoniące telefony, czy poczucie obowiązku względem nie umytych naczyń w kuchni. Nie sadzajmy dziecka przy konsoli, telewizorze czy innym gadżecie na całe Święta. Dajmy mu ten najważniejszy składnik miłości- CZAS.

Dla osób w związkach intymnych, Święta, to może być magiczny czas. Dajmy sobie chwile i spędźmy je razem przy kominku, albo choćby na kanapie z winem. Chodźmy razem na spacer, trzymając się w te zimne dni za ręce. Przytulajmy się, kochajmy, dajmy sobie dużo czułości. Doceńmy siebie nawzajem, wszelki trud wniesiony w przygotowanie tych Świąt.

A co jeśli ktoś jest samotny? W ten czas, może nam wyjątkowo brakować tej drugiej połówki. Możemy być przez to smutni, czuć pustkę. Proponuję świadomie zmienić nasze myśli. Możemy wykorzystać ten świąteczny okres na zastanowienie się nad naszą, wymarzoną relacją.

Ćwiczenie coachingowe dla singli :

1) Jakich cech u mojego przyszłego partnera nie jestem w stanie zaakceptować? Jakich cech nie powinien mieć, ale są do zaakceptowania?

2) Jakie cechy musi mieć mój przyszły partner? Jakie powinien mieć, ale nie musi?

3) Jak wyobrażam sobie mój wymarzony związek? Pytania pomocnicze:  Jak chciałbym/chciałabym żyć? Co chciałbym/chciałabym razem robić? Na jakim poziomie chciałbym/chciałabym żyć? Jakie wartości są dla nas ważne?

4) Jaką ja chcę być osobą? Jakie cechy/zachowania mam prezentować również po to, żeby przyciągnąć do siebie ten mój ideał?

Myślę, że wykonując takie kroki, możemy poczuć całym sobą, z jakim typem osoby chcielibyśmy kreować nasze życie. To może nam ułatwić selekcję osób, które pojawiają się dookoła nas. Fajnie jest też wiedzieć na czym nam zależy i nad czym chcielibyśmy u siebie popracować, chcąc przyciągnąć tą, właściwą osobę.

Moi drodzy, życzę Wam Świąt pełnych uśmiechu i wzajemnej troski. Abyście patrząc na Wasze rodziny docenili jak wiele w życiu macie. Kochajcie i bądźcie kochani!

Szczęściolog 🙂