Wszystkiego najlepszego dla Was wszystkich w 2015 roku! Przyszedł styczeń czyli miesiąc postanowień. Postaram się dzisiaj Was przekonać, że to pozytywne nawyki, a nie postanowienia są kluczem do sukcesu w dowolnej dziedzinie.

Postanowienia noworoczne „umierają” najczęściej już na początku lutego, kiedy ekscytacja nastaniem Nowego Roku mija. Warto wykreować nawyki, których realizacja jak puzzle stworzą coś większego. Konsekwentne wykonywanie codziennych rytuałów doprowadzi nas pomału do realizacji naszych planów. Tylko nie za dużo na raz! Pamiętajmy, że nasz umysł często boi się dużych zmian. Na początku wykreuj od jednego do trzech codziennych nawyków, które po około miesiącu staną się automatyczne. Już nie będziesz musiał nastawiać sobie przypomnienia, bo mózg będzie odpowiednio zaprogramowany:)

Bądź zaangażowany w realizację Twojego nawykowego programu! Co, jeśli zobowiążesz się, że w przypadku nie konsekwencji będziesz musiał zrezygnować z Twojej ulubionej potrawy na okres 3 miesięcy? To brzmi groźnie? Jeśli nie wystarczająco to opcja hard: zapłać żonie/mężowi nadprogramowo 1000 złotych na jej/jego ekstra wydatki. Takie założenie powinno postawić Cię na nogi!

Załóż dzienniczek! Odhaczaj w tabelce, który rytuał już dziś zrealizowałeś:) Zapisuj przeszkody, które napotkałeś na swojej drodze w realizacji programu. Analizuj, ulepszaj, spróbuj lepiej się zorganizować.

Znajdź swoją ekipę! Możesz realizować swoje nawyki sam, ale dużo milej jest robić to w towarzystwie życzliwych Ci osób. Dodawajcie sobie wspólnie energii, motywujcie do działania:)

Wiele osób traktuje „porażkę” jako dowód jacy są niedoskonali. Tak zwane „wszystko, albo nic”. Albo coś uda mi się zrealizować i jestem wygrany, albo nie i znów pokazuje sobie jaki jestem „do d…” ! Skoryguj swoje myślenie:) „Porażka” jest dowodem na to, że potrzebujesz udoskonaleń w swoim działaniu. Może warto popracować nad skupieniem uwagi na tym, co robisz? Albo dopracować bycie konsekwentnym? Bądź ciekawy zmian jakie wprowadzą te „udoskonalenia”:)

Zobacz swoje sukcesy i porażki jako naukę, a nie dowód na to jaki jesteś dobry lub niedoskonały. Życzę Wam i sobie również wytrwałości w tym Nowym Roku w realizowaniu naszych nawyków, tworzących nasze nowe lub odgrzebane cele życiowe!

Szczęśliwiej!:)