Przyszedł czas wakacji. Czas dla niektórych beztroski i wolny, dla innych wciąż zajęty pracą i innymi obowiązkami. Każdy z nas jednak latem ma trochę wolnych chwil do zagospodarowania. Oczywiście można leżeć na leżaczku lub plaży do góry brzuchem i nic nie robić. Niektórym jest to potrzebne po całorocznej gonitwie. Trzeba to zrozumieć i dać sobie tą chwilę spokoju i lenistwa. Chciałabym jednak dzisiaj podsunąć Wam kilka pomysłów ciekawe spędzenie wakacji, nie koniecznie dużym kosztem, wylegując się na Malediwach:) 

1) Zrobienie rzeczy, o których dawno myśleliście, ale jakoś nie było czasu.

Dla przykładu u mnie był to kurs tańca. Zawsze znajdowałam sobie jakąś wymówkę. Nie mam partnera, szkoła tańca jest za daleko, nie będę przecież tańczyć z obcymi facetami itp. Parę tygodni temu znajomy namówił mnie, żebym przyszła na kurs tańca o wdzięcznej nazwie Zouk. Do tej pory nigdy o nim nie słyszałam. To taniec pochodzący z Wysp Karaibskich, tańczony do pięknej muzyki, w późniejszych etapach nauczania dosyć sensualny i piękny:) Jak na razie pewnie lekko go kaleczę, ale po dwóch godzinach zajęć wychodzę uśmiechnięta i zadowolona. O czym Wy już dawno marzyliście? Nowy sport? Kitesurfing? Surfing? A może boks czy inne sztuki walki?

tańczymy

2) Nabycie nowych umiejętności

Wszyscy wiemy, że na rynku pracy to, co liczy się teraz najbardziej to umiejętności. Może od dawna już zdajesz sobie sprawę, że musisz wreszcie zrobić prawo jazdy? A może przydałby się kurs Excela? Podczas wakacji możesz to nadgonić. Nie chce mówić tutaj o kompetencjach przydatnych jedynie w pracy! Namawiam do zrobienia czegoś dla siebie, co kiedyś może się przydać.  To może być zielona karta golfowa, kurs nurkowania albo gotowania. Ja w te wakacje planuję zrobić patent sternika motorowodnego:) Już w przyszłym roku będę mogła wypożyczyć ze znajomymi motorówkę na Mazurach, cieszyć się słońcem przemierzając trasę po Krainie Wielkich Jezior:)

żeglujemy

3) Sprawdzenie nowych miejsc na mapie miasta/województwa 

Niektórzy nie mają na tyle wolnego, żeby wyrwać się na kilka dni, gdzieś za miasto. Ja wykorzystuję wolne chwile na sprawdzenie co nowego powstało w moim mieście. Katowice zaskoczyły mnie świeżo powstałymi miejscami, które dostarczają gastronomicznych uniesień:) Ogródki, fajna atmosfera i pyszne jedzenie to jedna z opcji na miłe popołudnie. No, ale nie można tylko siedzieć i jeść 😛 warto odkryć również przestrzeń kulturalną czyli dla mnie np. nowe Muzeum Śląskie. To miejsce napawa mnie dumą. Kompleks muzealny połączony z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej i Centrum Kongresowym, to przestrzeń, która niesamowicie dodaje mojemu miastu prestiżu i nowoczesności. Muzeum odwiedziłam na razie raz oglądając stałą wystawę malarstwa polskiego i wystawę dziejów Śląska. Naprawdę wysoki poziom! Chętnie za niedługo tam wrócę! A co na mapach Waszych miast powstało nowego? Może jest jakieś kultowe miejsce, które wcale nie jest nowe, a nie mieliście jeszcze „okazji” go odwiedzić?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

4) Festiwale i koncerty

To okazja nie tylko do posłuchania dobrej muzyki, ale również do poznania ciekawych ludzi. Trzeba przyznać, że w naszym kraju dużo się dzieję. Dwa duże festiwale już się odbyły. Potraktujcie to jako sygnał ode mnie na następny rok. Nad morzem Open’er Festiwal, cieszący się co roku dużym powodzeniem i Warszawski Orange Warsaw Festival. Na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbywa się Woodstock, organizowany przez Jurka Owsiaka. Śląsk w sierpniu zaprasza na Tauron Nowa Muzyka, a już we wrześniu, organizowany przez Artura Rojka Off Festival czyli coś dla fanów muzyki alternatywnej:) Oprócz tych na prawdę dużych wydarzeń do wyboru jest sporo koncertów np. w Zatoce Sztuki w Sopocie, gdzie ja na przykład się wybieram:)

koncertujemy

Mam nadzieję, że ten post będzie dla Was małą, wakacyjną inspiracją. Życzę Wam odjazdowych wakacji, zwiedzenia zapierających dech w piersiach miejsc i pięęknej pogody!!!

Szczęśliwiej 😉