Temat powracający do mnie jak bumerang! Niesamowicie ważna sprawa dla ludzi młodych, chcących kreować swoje biznesy i dobrze przy tym zarabiać. O co mi chodzi? O biznesową i eventową proaktywność! O to, żeby pchać się na wydarzenia podczas, których możecie poznać ciekawych, nowych ludzi, posłuchać o porażkach w drodze na szczyt (a przy tym sporo się nauczyć), zaczerpnąć inspiracji dla siebie do tworzenia Waszych wizji! Okres studiów to nie tylko nauka i balangowanie! W tym czasie można przygotować sobie dobry grunt do pracy zawodowej 🙂

Kiedyś usłyszałam ” Jeździsz na te wszystkie szkolenia i konferencje bo masz taką możliwość, bo Cię stać”. Oczywiście jestem niesamowicie wdzięczna moim rodzicom, że wspierają mój rozwój i pozwalają mi (za ich pieniądze) uczestniczyć w różnego typu wydarzeniach! ALE! Wiele z nich jest darmowych, bo np. organizuje je miasto ( np. V Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw- ZA DARMO!) Czasem się zdarzy, że bilet na konferencje można wygrać w jakimś konkursie. Kiedyś zrobiłam taki eksperyment. Wygrałam wejściówkę na dużą konferencję HRową organizowaną na Śląsku. Niestety terminowo zeszło mi się to z rozmową kwalifikacyjną. Postanowiłam zrobić coś dobrego dla innych i oddać ją zupełnie za darmo komuś z uczelni. Wejściówka, za którą normalnie trzeba by było zapłacić 300 zł, a na konferencji nie miło widziani są studenci. Jednym słowem: OKAZJA dla ludzi studiujących psychologię biznesu i widzących swoją przyszłość w działach HR. Nie zgłosił się nikt! Oo przepraszam! Jeden kolega się zastanawiał, ale w końcu stwierdził, że zajęcia na uczelni są o wiele ważniejsze.

O co mi chodzi? Nie o to, żeby kogokolwiek obrażać. Rozumiem, że dla niektórych pilne studiowanie jest ważne. W perspektywie przyszłych naukowców jest to podstawa! Chcę tylko podkreślić w tym poście, że w przyszłości mało kto będzie patrzył na Wasze 5 na dyplomie. Za to chętnie spojrzą i docenią wszystkie dodatkowe aktywności umieszczone w CV. Poza tym biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach czy to branżowych czy rozwojowych/ motywacyjnych możecie spotkać wyjątkowych ludzi. Osoby, które nie tylko Was zainspirują i zmotywują, ale czasem będą mogły pomóc Wam w znalezieniu pracy. Mówię to na swoim przykładzie. Poznałam już dwie osoby, które powiedziały, że jeśli przeprowadzę się do Warszawy zaproponują mi pracę. Dlaczego? Bo widzą, że chce! Widzą mój uśmiech, zaangażowanie we własny rozwój i chęć nauki. A przede wszystkim to, że wychodzę do ludzi. Zagaduję, zadaję pytania, jestem ciekawa.

Dzisiaj podczas V Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach miałam okazję obserwować studentów, a także licealistów, którzy już w tak młodym wieku starają się odkrywać swoje mocne strony i inwestować czas w szeroko pojęty rozwój! Niestety podczas dwóch dni kongresu nie spotkałam zbyt wielu swoich znajomych (ani tych, których rodzice prowadzą małe bądź duże firmy ani tych, którzy mają bardziej pod górkę na starcie). Każdy może w tym kongresie wziąć udział! Dostępna jest wiedza ekspertów z kilkunastu krajów świata bo to kongres międzynarodowy! Wystarczy wyciągnąć po to rękę:) 

Szczęśliwiej!